FACEBOOK
Derin Tarih Tvnet - 16 Nisan 2016

Açıklama : Derin Tarih’te bu hafta Cumhuriyet devrinde ‘İslamsızlaştırma’ politikaları gündeme getiriliyor. Laiklik adına nasıl din aleyhtarı faaliyetlerde bulunuldu? Din müesseselerinin yerine ‘Köy Enstitüleri’ nasıl konulmak istendi? Kiliselerin çanlarına karışılmazken minarelerdeki ezanlar niçin susturuldu? Camiler Halkevlerine nasıl dönüştürüldü? Ayasofya’nın kapatılmasının ardındaki gerçek… Ders kitaplarında ‘İslam Tarihi’ nasıl çarptırıldı? Bursa Nutkuyla cinayetler meşrulaştırıldı mı? Sadeleştirme adı altında Türkçenin çoraklaştırılması…. Eşref Edip’in ‘Kara Kitap’ı ile yeniden gündeme gelen bütün bu bilinmeyenler Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu’nun hazırlayıp sunduğu Derin Tarih’te.

Etiketler : Derin Tarih 16 Nisan 2016 Cumartesi Mustafa Armağan Yavuz Bahadıroğlu Derin Tarih 16.04.2016 Derin Tarih Son Bölüm Derin Analiz Yeni Bölüm Derin Tarih 16 Nisan

Kategori :

Bu Bölüme Yorum Yap
Yorumlar
Bu site Ülke Tv kanalında yayınlanan Sıradışı Programının resmi internet sitesi değildir. Ayrıca Turgay Güler ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Siz değerli ziyaretçilerin izleyemediğiniz bölümleri takip edebilmeniz için hizmet vermektedir.

Ana Sayfa | Güncel Videolar | En Çok İzlenenler | Karışık Videolar | Bize Ulaşın | Turgay Güler

Sıradışı Programı